Sıfırdan Uygulamalar ile Arduino Dersleri

Deal Score+7
Deal Score+7

Merhabalar ben Tarık Buğra,

Sıfırdan Uygulamalar ile Arduino Dersleri adlı kursumuza hoş geldiniz. Kursumuz hiçbir kod bilgisi olmayan kişileri göz önüne alarak hazırlanmış olup, kurs sonunda kendi projelerinizi geliştirmenize olanak sağlayacaktır. Online ve Offline yazılımlar ile de Arduino devre tasarımlarınızı önce PC üzerinde sonra eğer elimizde var ise Arduino kart ve malzemelerimiz üzerinde gerçekleştireceğiz.

İlk olarak bilgisayarımızda Arduino kodlamasını yapabilmek için gerekli olan programın kurulumunu gerçekleştireceğiz. Sonrasında direkt uygulamalar ile kodlamaya başlayacağız. Uygulamalar sonunda ise üç adet proje gerçekleştireceğiz. Bu projeler örnek amaçlı olup kurs sonunda öğrenmiş olduğumuz sensörler bilgisi sayesinde geliştirebilirsiniz.

 

Projeler Nelerdir ?

Proje 1 – Uzaktan Kumanda ile Led Uygulaması : Uzaktan kumanda kullanımı öğrenip, devremizdeki led lambaları kumanda ile yakıp-söndürebiliriz. Hatta led lamba yerine servo motor katıp onu bile kontrol edebiliriz. Bu tamamen sizin hayal gücünüze ve projenize göre şekillenecektir.

Proje 2 – Mesafe Sensörü (HC-SR04) Uygulaması : Araçların park sistemlerinin nasıl çalıştığını anlayacak ve kendi park sistemimizi yapacağız. Belli bir mesafeye geldiğinde uyarı veren bir sistem düşünün veya bir engele geldiğinde oradan uzaklaşmasını sağlayan bir robot projesinde olmazsa olmaz bir sensör ile uygulama gerçekleştireceğiz.

Proje 3- Ses Sensör  ile VuMeter Uygulaması : Ses sensörünüz ile eğer ortamda ses varsa çalışmasını, yok ise çalışmamasını gerçekleştireceğiz. Odanıza,evinize vb güzel tasarım yapıp, müzik veya çevre sesine göre led yakma uygulamasını gündelik hayatta da kullanabilirsiniz. Siz isterseniz led yerine kurs içerisinde gördüğümüz farklı işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz.  

NOT – 1 : Kurs içeriğinden farklı yapmamı istediğiniz bir uygulama olursa mesaj atmanız yeterli olacaktır. Gerekli donanım sağlandıktan sonra uygulamayı yapıp, kursa yüklerim.

NOT – 2 : Son olarak anlamadığınız bir video/konu olursa soru-cevap/mesaj kısmından bana sorup o konu ile ilgili gerekli ve detaylı açıklamaları yapabilirim. Gerekli dönüt doğrultusunda o konu ile ilgili yeni bir video çekebilirim.


Author : Tarık Buğra KUVVET

Ratings : 4,4 / 5.0

Students : 3.255 öğrenci

https://www.udemy.com/sifirdan-uygulamalar-ile-arduino-dersleri/?couponCode=GROTOK

Category : BT ve Yazılım, Donanım, Arduino

Coursegence
Logo