Express.js – rozwijanie mikroserwisów z Node.js i MongoDB

Deal Score+5
Deal Score+5

Cześć! Na tym kursie chciałbym zaprezentować Ci framework Express, dzięki któremu możemy łatwo i prosto zbudować serwis w języku Javascript.

Jestem developerem aplikacji webowych z zawodu i jednym z moich zadań jest pisanie mikroserwisów, które często stanowią zaplecze dla aplikacji frontendowych. Express jest prosty i łatwy w obsłudze i w znaczący sposób ułatwia on implementację jednego z takich serwisów. Dodatkowo, nauka Node.js jest najprostsza, kiedy zaczynamy od implementacji serwisów webowych.

W tym kursie zajmiemy się projektem, który zakłada stworzenie prostej bazy użytkowników. Krok po kroku zademonstruję, w jaki sposób możemy zaimplementować ją za pomocą tego frameworka.

Treść kursu jest następująca: na samym początku omówimy, w jaki sposób możemy przygotować swoje środowisko, na którym będziemy pracować. Następnie stworzymy nowy projekt i zainstalujemy na nim zależności i wreszcie stworzymy naszą pierwszą trasę przy pomocy Express.

Kolejne rozdziały wdrożą nas w podstawy – zwracania odpowiedzi w routerze, pisania własnego middleware, nawiązywania połączenia z bazą danych, oprogramowywania logiki porozumiewającej się z bazą danych MongoDB i walidację danych, które w niej zapiszemy. Wreszcie, będziemy omawiać uwierzytelnianie użytkownika i uruchamianie naszej aplikacji na środowisku produkcyjnym.

Jeśli rozwijasz lub chcesz rozwijać aplikacje webowe przy pomocy języka Javascript i frameworka Express i potrzebujesz kursu, który szybko wdroży Cię w te technologie, to ten kurs jest dla Ciebie.

Pozdrawiam i do zobaczenia na kursie!


Author : Jacek Pająk

Ratings : 4,1 / 5.0

Students : 1 780 uczestnika

https://www.udemy.com/expressjs-rozwijanie-mikroserwisow-z-nodejs-i-mongodb/?couponCode=298AC2624AC6256B0311

Category : IT i oprogramowanie, IT i oprogramowanie — inne, Node.Js

Coursegence
Logo